سرامیک

نکات مهم در خرید کاشی و سرامیک حمام

نکات مهم در انتخاب کاشی حمام

 اگر به فکر نوسازی حمام خود هستید قطعا انتخاب کاشی حمام به مشکل جدی برایتان تبدیل شده است، چون در دنیای پر از تنوع و گیج کننده کاشی و سرامیک گیرافتاده اید و با وجود هزاران کاشی و سرامیک متنوع در رنگ، اندازه، شکل و طرح در بازار، جای تعجب نیست که بسیاری از مردم در انتخاب کاشی و سرامیک مناسب برای سرویس و حمام سر در گم باشند  و ما می دانیم که ممکن است تصمیم گیری برای شما سخت باشد پس ما حضور داریم تا پاسخگوی سلیقه و نیازهای شما باشیم. با خیالی آسوده آنچه را می بینید انتخاب کنید ودر انتها از نتیجه کار لذت ببرید. با طیف وسیعی از طرح و نقش و با مقاومت بالا و طرح های فوق العاده و قابلیت ضد آب در گالری ما جای هیچ شک و تردیدی باقی نخواهد ماند. تنها کافیست  ، قبل از اقدام برای خرید و تعمیر، چند نکته اساسی که در ذیل به آنها اشاره نموده ایم را مطالعه نمایید و گزینه های خود را محدود و انتخاب نهایی خود را بسیار سریعتر و دقیق تر انجام دهید.

 

 

 

عموما با توجه به محدودبودن فضای سرویس و حمام انتخاب نوع و رنگ کاشی بسیار حایز اهمیت است و درست مانند دکوراسیون خانه که نیاز به سلیقه ی بسیار خوبی دارد، در مورد کاشی حمام نیز همین موضوع صدق می کند. می توان با راه هایی مقرون به صرفه، بهترین طراحی را برای محیط حمام و سرویس بهداشتی انجام داد. برای کاشی هایی که اکنون استفاده کرده اید، می توانید به فکر جایگزینی و نصب طرح های جدید باشید.نصب کاشی حمام خود یک مسئله ی مهم است. بعضی ها ترجیح می دهند که به جای کل دیوار، فقط قسمت هایی که لازم است را پوشش دهند. اما کاشی کاری کل دیوار می تواند جلوه ی خوبی ایجاد کند. طراح  با پوشش کامل دیوارها باعث می شود که فضا کوچک تر از آنچه که هست به نظر برسد. در عوض، با کاشی کردن تنها دو دیوار، حمام بزرگ تر، زیبا تر، و بسیار منحصر به فرد دیده می شود.با کاشی کردن دیوار های اطراف دوش یا وان، می توانید در میزان هزینه ی مصرفی نیز صرفه جویی کنید. کاشی های آینه ای کم هزینه ترین، بهترین و درخشان ترین نوع کاشی برای حمام هستند. علاوه بر این آینه برای فضای حمام بهترین گزینه است و البته برای هر حمامی لازم است. از طرفی باید دائماً به فکر تمیز کردن سطوح آینه ای باشید.

 

کاشی حمام

 

برخی از نکات ضروری در انتخاب کاشی و سرامیک مناسب برای حمام و سرویس

اندازه کاشی و سرامیک

کاشی و سرامیک های بسیار زیادی در طیف وسیعی از اندازه، از چند سانتیمتر تا چند متر، وجود دارند. ممکن است استفاده از کاشی و سرامیک در ابعاد بزرگ برای یک سرویس بهداشتی یا حمام کوچک غیر معمول و غیر منطقی بنظر برسد، اما این کار باعث می شود سطح کاشی شده بیشتر بصورت پیوسته و یک تکه به چشم بیاید و نمایی زیباتر از سطحی تکه تکه و پازل شکل را تداعی  خواهد نمود. استفاده از کاشی های کوچک باعث ایجاد بند(خطوط بین کاشی ها)های بیشتر شده و در نتیجه نیاز بیشتری به نگهداری و پاکسازی به خصوص در محیط های مرطوب مانند حمام خواهند داشت. پس جوانب را بسنجید و کاشی و سرامیکی در اندازه مناسب با سرویس یا حمام خود انتخاب نمایید.

استفاده از کاشی ها با ابعاد مشترک

اگر شما سختگیر هم نباشید، نکات کوچکی مانند خطوط بند بین کاشی ها که با هم جفت و جور نیستند، می تواند موجب آزردگی خاطرتان شود و حتی در اغلب مواقع کار را برای نصاب کاشی و سرامیک بسیار سخت سازد. اگر هم از چند سایز کاشی برای سرویس بهداشتی یا حمام خود استفاده می کنید، توجه داشته باشید که لااقل تمامی کاشی ها یک ضلع هم اندازه با هم داشته باشند یا به عبارتی سایز آنها متناسب و مکمل هم باشد تا نصب آن راحت تر و ظاهر نهایی کار تقارن و انسجام را حفظ نماید.از نظر شکل ، کف پوش های حمام اصولا مستطیل ، مربع ، ۶گوش یا ۸گوش می باشند . البته انواع کوچک تر و به شکل لوزی نیز وجود دارد . با یاجاد یک کف پوش یک رنگ و بعد ایجاد یک حاشیه به دور ان و یا ایجاد حاشیه یا استفاده از کاشی دو رنگ در محدود وان می توان محیط جذابی ایجاد نمود

 

  حفظ تعادل در استفاده از انواع کاشی و سرامیک حمام

اغلب حمام ها و سرویس های بهداشتی که امروز مشاهده می کنید، در آنها از چند نوع و طرح کاشی و سرامیک به جهت نشان دادن نمایی یکپارچه و منسجم استفاده شده است. توصیه می شود در هنگام انتخاب کاشی و سرامیک برای سرویس و حمام خود، بیش از 3 مدل کاشی به کار نبرید. به ویژه در فضاهای کوچک استفاده از کاشی ها در مدل، طرح و رنگ های متنوع، تجربه ثابت کرده است که جلوه زیبایی نخواهد داشت. پس استفاده از تنوع کمتر مدل، رنگ و اندازه کاشی و سرامیک برای یک فضا بسیار چشم نوازتر خواهد بود.برای خاص کردن انتخاب خود، دو رنگ متضاد برای کاشی ها و کف می تواند فضای حمام شما را متفاوت و جذاب کند. از کاشی های راه راه برای قسمت کوچکی از حمام خود استفاده کنید

توجه لازم به بافت و طرح کاشی

بهتر است کف پوش حمام از جنس سرامیک باشد زیرا هم بادوام تر است ، هم تمیز کردن آن راحت است ، هم نسبت به رطوبت حساس نیست و در موقع خیس شدن هم چندان لیز نمی باشد . حتما توجه داشته باشید سرامیک انتخابی برای حمام از نوع لیز نباشد .ممکن است سرامیک های بدون لعاب ارزان تر باشند اما دقت کنید که این سرامیک ها سریع کثیف شده و به مراقبت زیادی نیاز دارندحمام و سرویس بهداشتی مستلزم تمیز کردن مکرر و مداوم هستند. تمیز کردن کاشی های براق و صیقلی به مراتب آسان تر است. در این کاشی ها خطر احتمال لیز خوردگی و آسیب رسیدن به بدن . بالاست. باتوجه به این گفته ها بهتر است از کاشی و سرامیک با بافت زبر برای کف سرویس و حمام و کاشی براق برای دیواره ها استفاده شود. همچنین استفاده از سرامیک زبر و برآمده در کف سرویس، احساس خوشایندی در کف پاهایتان ایجاد کرده و نیز در زمستان و هوای سرد، گرمتر از سرامیک براق و صیقلی خواهد بود.

استفاده از رنگها خنثی برای کف و سقف حمام

 اغلب مردم از کاشی و سرامیک های با رنگ خنثی در کف سرویس و حمام استفاده می کنند، زیرا رنگ های مورد استفاده چشم نواز، دید را بیشتر به سمت خود جذب کرده و اجازه نمی دهد تمرکز چشم ها در فضای اطراف پراکنده شود و در نتیجه طرح و رنگ زیبای سرامیک های دیوار نیز بیشتر به چشم می آید. به طور معمول، سقف سفید یا خنثی نیز اثر مشابهی خواهد داشت.

کاشی های سفید را با نقاشی هایی به رنگ خاکستری تیره یا رنگ هایی از این دست همراه کنید. استفاده از حوله خشک کن با وسایل حمام با رنگ مناسب می تواند به دیزاین فضا کمک کند.

 

توجه لازم به بندکشی

در نهایت و پس از اتمام نصب کاشی و سرامیک، از بندکشی (مواد قابل شستشو و ملات مانند است که در میان شکاف بین کاشی ها به منظور حصول اطمینان از ایجاد سطحی مقاوم در برابر نفوذ آب و آلودگی و نیز زیباتر شدن به کار می رود) اطمینان حاصل فرمایید. همانطور که قبلا به آن اشاره شد، بندهای مابین کاشی ها نیاز به نگهداری و تمیز کردن دارند و این امر شما را با چالش روبرو خواهد نمود. چرا که پاکسازی و تمیز کردن بندها از بسیاری سرامیک ها نیز دشوارتر است. از این رو انتخاب رنگ این مواد نیز حائز اهمیت می باشد. به عبارتی دیگر اگر از سرامیک با رنگ تیره استفاده می کنید، بهتر است مواد بندکشی تا حد امکان هم رنگ با سرامیک باشد و اگر کاشی کف سرویس یا حمام شما رنگ روشن دارد، از مواد بندکشی روشن استفاده شود

چرا از رنگ های روشن با کاشی های شش ضلعی در حمام استفاده نکنیم؟

کاشی های شش ضلعی نیز زیبا هستند. منظور ما از این نوع کاشی ها، کاشی های کوچک موزاییکی نیست. شش ضلعی های امروزی بزرگ تر و متفاوت از قبل هستند.

یا پیشنهادی جذابتر ، از استفاده از کاشی و سرامیک بدنه ی حمام تمام سفید خجالت نکشید. کاشی حمام تمام سفید می توانند زیبا به نظر برسد. با لوله و اتصالات برنز و یا طلایی، می توانید جلوه ای زیبا در حمام خود ایجاد کنید. برای حمام های کوچک این ایده فوق العادست. رنگ سفید به باز تر شدن فضا کمک می کند. رنگ سفید علاقه ی همگان را به خود جلب می کند و هیچ گاه از مد نخواهد افتاد. استفاده از رنگ سفید هیچ استرسی ندارد و می تواند گزینه ی مناسبی برای هر سلیقه ای باشد. با انتخاب رنگ سفید، دیگر لازم نیست به نتیجه ی کار نیز فکر کنید. سفید های طرح دار زیبایی در این مجموعه کاشی ها وجود دارد که شما را به دیدن آن دعوت می کنیم

دیوار های تمام سفید به همراه کف خاکستری یا آبی می تواند ایده ی خوبی باشد. پس این نوع کاشی ها را در نظر داشته باشید. کاشی  های با بدنه پرسلان پس از پخت از بافتی فشرده و متراکم و سطحی زبر برخوردار هستند. خاصیت زبری برای کاشی هایی که با هدف استفاده در فضای خارجی تولید میشوند نوعی امتیاز محسوب میشود اما برای نصب در فضاهای داخلی به خصوص برای فضای داخلی کاربرد مسکونی تولید کننده باید کاشی های کف با رویه شفاف و براق را در سبد محصولات خود داشته باشد. برای رفع این زبری و رسیدن به سطحی صاف و درخشنده دو راه حل موجود است.

و نکته آخر با استفاده از رنگ یکسان برای کفپوش و دیوارها ، حمام بزرگتر به نظر خواهد رسید . برای ایجا تفاوت نیز می توان سایز کاشی دیوار را متفاوت انتخاب کرد یا انها را به صورت اریب کار نمود .

 

دیدگاهتان را بنویسید