کابینت روشویی

کابینت روشویی چیست و استفاده از آن چه ضرورتی دارد؟

کابینت روشویی چیست؟

کابینت های روشویی چه محصولاتی بوده و به چه منظور استفاده می شوند؟

کابینت روشویی، از آن دسته محصولاتی است که اغلب افراد نیاز به آن را احساس کرده اند. این محصول غالبا برای محیط هایی مثل حمام و دستشویی مورد استفاده قرار می گیرد. در یک تعریف کلی، این کابینت که گاها به صورت سلسله کابینت نیز اجرا می شود، به روشویی متصل است. یعنی طراحان آن را همراه با روشویی و آینه طراحی و اجرا می کنند. گاهی اوقات نیز می توان به دلخواه این کابینت را به صورت انفرادی اجرا کرد. در رابطه با مدل های گوناگون این محصولات، اختلاف نظرهای گوناگونی وجود دارد. در این مقاله قصد بررسی و رفع تمامی این ابهامات را داریم. برای کسب اطلاعات بیش‎تر، ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

انواع کابینت روشویی (راهنمای خرید کابینت روشویی) به منظور بهینه سازی فضای حمام یا دستشویی ساخته می شوند. آن ها می توانند همچون یک کمد لباس و حاوی محصولات پوششی مختلفی باشند. مثلا برخی از این مدل ها که در حمام نصب می شوند، برای نگهداری لباس های تمیز، حوله بدن و حوله سر هستند. این کمد لباس به لطف شش پایه ای که از هر دو طرف در آن ها تعبیه شده است، بسیار محکم هستند. به همین دلیل هم می توانند سنگینی وزن محصولات را به میزان زیادی تحمل کنند گاها از این کابینت ها برای نگه داری مواد شوینده و بهداشتی جهت دسترسی بهتر در حمام و سرویس بهداشتی استفاده می گردد. آن ها ظاهر بسیار مدرنی دارند که در بخش های دیگر مقاله مدل های مختلف آن را بررسی می کنیم.

برای خرید کابینت های روشویی، می توانید از روش های مختلفی استفاده نمایید. شما می توانید هم به صورت حضوری هم به صورت غیرحضوری و اینترنتی اقدام به خرید کنید این مراجع از سوی افراد متخصص و آگاه دایر شده و فروش ویژه ای را به خود اختصاص داده اند. به همین دلیل هم می توان با اعتماد و اطمینان ویژه ای، خرید انواع گوناگون کابینت را از طریق آن ها انجام داد. دیجی سرامیک یکی از ارائه کنندگان آنلاین، کابینت روشویی های اکونومی(اقتصادی) و لاکچری و مدرن می باشد که شما می توانید برای خرید از این فروشگاه اقدام نمایید.

کابینت روشویی چیست؟

انواع کابینت روشویی باید چه مشخصات و ویژگی هایی داشته باشند؟

به طور معمول ویژگی ها و مشخصات یک محصول، رفتار کلی آن را تعیین می کند. کابینت حمام و دستشویی نیز از این دسته محصولات است که در قالب ویژگی های ظاهری و فنی خود به فروش می رسد. یعنی این مشخصات تعیین کننده این هستند که محصول چندین سال عمر می‎کند، چه مراقبت‎هایی نیاز دارد و چگونه می‎توان آن را نگهداری کرد. در این بخش مشخصات و ویژگی هایی که یک کابینت‎روشویی مرغوب باید داشته باشد را به شما گوشزد میکنیم. پس بهتر است هنگام خرید انواع کابینت، این نکات مهم و قابل توجه را نیز مد نظر قرار دهید.

  • اولین نکته مهم و قابل توجه هنگام خرید کابینت، توجه به متریال مورد استفاده در آن است. اصولا این تولیدات در محیط های مرطوبی همچون دستشویی و حمام نصب می شوند. به همین دلیل هم اگر چوبی هستند، باید دارای لایه های عایق ضد رطوبت باشند. همچنین برخی از نمونه های فلزی نیز با قرار گرفتن در معرض رطوبت دچار هوازدگی شیمیایی شده و به اصطلاح زنگ می زنند.
  • یکی دیگر از مهم ترین مشخصات بارز کابینت روشویی، ابعاد و اندازه آن است. باید در نظر داشته باشید که اگر محل مد نظر شما کوچک است، می بایست از کابینت های کوچک تری استفاده کنید. در حالی که برای محیط های بزرگ تر، ابعاد وسیع تر کابینت پیشنهاد می شود. اگر بین خرید چند محصول مردد مانده اید، می توانید از طراحان دکوراسیون و یا مشاوران دیجی سرامیک کمک بگیرید.
  • مشخصه مهم بعدی در انتخاب کابینت حمام و دستشویی، ارتفاع کابینت است. تنظیم ارتفاع کابینت، باید بر اساس میانگین قد افرادی که از آن استفاده می کنند تعیین شود. اگر بازه قد کسانی که از این محصول استفاده می کنند بلند باشد، باید ارتفاع روشویی نیز به موازات آن بلند باشد.

کابینت روشویی چیست؟

ایده هایی برای نصب کابینت روشویی در حمام و دستشویی

  • برای اینکه بهتر بتوانید کابینت حمام و دستشویی را نصب کنید، باید ابتدا طراحی دیزاین آن را در ذهن خود مجسم کنید. تجربه نشان داده کسانی که از یک دیزاینر حرفه ای کمک می گیرند، در نهایت می توانند محصول بهتری را خریداری کنند. ما نیز در این مقاله، با استناد به سخن طراحان بزرگ، نکات بسیار مهمی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.
  • اگر رنگ دکوراسیون شما تیره است، بهتر است از کابینت روشویی نزدیک به تیره استفاده کنید. به عنوان نمونه، اگر ترکیب رنگی دارای رگه های سیاه و بسیار تیره است، می توانید از کابینت های خاکستری و طوسی استفاده کنید. این کار باعث جلوه بیش تر کابینت در محیط خواهد شد. همچنین در محیط های بسیار روشن، می توانید این تکنیک را اجرا کنید. به عنوان مثال برای محیط های نزدیک به سفید و کرمی، می توانید از کابینت های نخودی، عسلی و قهوه ای روشن استفاده کنید.
  • بهتر است رنگ کابینت روشویی و طرح آن، با آینه روشویی که غالبا بالای کابینت نصب می شود همخوانی داشته باشد. در این صورت بهتر می توان هماهنگی را میان اجزای داخلی دکوراسیون ایجاد کرد. برخی از مدل های آینه روشویی، لمسی هستند. اگر خواهان استفاده از آینه های لمسی هستید، می بایست از کابینت های مدرن استفاده کنید. همچنین برای استفاده از آینه های قدیمی، بهتر است سبک کابینت کلاسیک را خریداری و استفاده کنید.
  • پیش از انتخاب کابینت روشویی، بهتر است محل نصب آن را در حمام و دستشویی خانه خود مشخص کنید. این کار باعث می شود تا محیط مناسب تری را برای قرارگیری این کابینت ها در نظر بگیرید. اگر محل مد نظر شما کوچک است، طراحان می توانند مناسب ترین کابینت را برای شما اجرا کنند.

برای خرید کابینت های روشویی، چه مدل هایی مناسب تر هستند؟

هنگام خرید کابینت، بسیاری از افراد میان انتخاب مدل های مختلف مردد می شوند. این در حالی است که با خواندن مطالب بالا، به راحتی می توانید طرح، رنگ و مدل مد نظر را انتخاب و خریداری کنید. بهتر است هنگام انتخاب و خرید این محصولات، به شاخصه های بارزی توجه داشته باشید.

اصولا در دیجی سرامیک، خرید کابینت مدرن به اغلب مشتریان و فروشندگان توصیه می شود. زیرا این مدل ها با گذشت زمان جذابیت بصری خود را از دست نداده و همچنان محبوب خواهند بود. همچنین اگر دکوراسیون محل زندگی شما قدیمی است، بهتر است از کابینت های قدیمی تر و کلاسیک تر و اکونومی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید